آیا می تواند از دادگاه اجازه «ازدواج مجدد» بگیرد؟
۶ تیر ۱۳۹۶
امکان پایان دادن به رابطه ازدواج یک حق اولیه انسانی است
۲۸ مهر ۱۳۹۶

من فقط حقم با همسرم برابر شده و نه بیشتر!

من و پیمان از اول دربارهٔ شروط ضمن عقد با هم صحبت کرده بودیم و تصمیم گرفته بودیم به جای مسائل مرسوم در عقد، حقوق برابر را به صورت جدی جزء شروط قرار بدیم و خوشبختانه خانواده‌هامون هم بیشتر از اینکه بخوان دخالتی بکنن، موضوع براشون جالب بود.

چند روز قبل از عقد به دفترخونه رفتیم و به آقای مسئول اونجا تأکید کردیم که این شروط رو با جزئیاتش در عقدنامه ذکر کنه تا ما بعد از عقد هم به یکی از دفاتر اسناد رسمی بریم و اسناد لازم برای شروط را تنظیم کنیم. همه چیز درست پیش رفته بود تا اینکه ما چند روز بعد از عقد به دفترخونه اسناد رسمی برای تنظیم سندها به شکل وکالت بلاعزل رفتیم. اونجا تا رییس دفترخونه فهمید که ماجرا چیه شروع کرد به مسخره کردن پیمان و حرفهایی رو زدن که، آقا شما تمام امکان و قدرت خودت رو توی این ماجرا داری از دست میدی! یکی دیگه با لحن مسخره‌ای به من می‌گفت مهریهٔ آقا چقدر بود؛ و آدمای توی دفتر خونه هم شروع کردن به پچ‌پچ. منم مدام داشتم توضیح می‌دادم که چرا شلوغش می‌کنین، من تازه حقم با همسرم برابر شده و توضیحات دیگه. پیمان هم از برخورد این آدما حالش حسابی گرفته بود.

بعد از اینکه اومدیم خونه شروع کردیم به مرور ماجرا و به این نتیجه رسیدیم که همیشه در هر احقاق حقی، اگه فقط عده کمی  تلاش کنن شاید به هیچ جا نرسه و به همین دلیل وقتی که قانون عادلانه نیست  ما باید پشت هم باشیم تا عدالت رعایت بشه.

 

 

با تشکر از آزاده  عزیز که تجربه  و عکس شان را با ما به اشتراک گذاشتند.

Hamsari
Hamsari
همسری وب‌سایتی است که گروهی از فعالان مسائل زنان، وکلا و حقوقدانان به منظور آگاهی رسانی در خصوص "شروط ضمن عقد" راه اندازی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید