خانمهای عزیز! شما با چه جراتی ازدواج می‌کنید؟
۲۸ آذر ۱۳۹۵
کار نکن، چون خسته می شوی!
۲۶ دی ۱۳۹۵

تا همیشه دلگیرم

قبل از ازدواج من با همسرم در خصوص شروط ضمن عقد صحبت کردم و گفتم با مهریه بالا می خواهم یا حق طلاق و مهریه پایین. او هم قبول کرد حق طلاق را به من بدهد.از آنجا که خارج از ایران زندگی می کرد، وقتی برای مراسم عقد و عروسی به ایران آمد، فرصت بسیار کمی داشتیم.. روز عقد در محضر به ما گفتند  که باید حق طلاق را در دفتر اسناد رسمی ثبت کنیم. قرار گذاشتیم، روز بعد از عقد به  دفتر ثبت اسناد برویم و سند را تهیه کنیم. اما ، ما هرگز به  دفترخانه نرفتیم؛ درواقع اتفاقاتی پیش آمد که فرصت نشد. هرچند من فکر می کنم که اگر او واقعا تمایل داشت، می توانست … شش ماه بعد از عقد هم من به کشور محل زندگی همسرم رفتم.

همسرم مرد خوبی است و من از زندگیمان راضی هستم،  ولی هربار درخصوص ماجرای عقد و حق طلاق و بدقولی او را مطرح می کنم، می گوید ما که ایران زندگی نمیکنیم، پس نیازی به این وکالت نداری.  مساله اینجاست  که این دلخوری تا همیشه با من هست. هنوز هم گاهی فکر میکنم  گول خورده ام و شاید از اول هم قصد نداشته است این وکالت را به من بدهد…

 

با تشکر از عاطفه عزیز که تجربه‌شان را با ما به اشتراک گذاشته‌اند.

Hamsari
Hamsari
همسری وب‌سایتی است که گروهی از فعالان مسائل زنان، وکلا و حقوقدانان به منظور آگاهی رسانی در خصوص "شروط ضمن عقد" راه اندازی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید